Osumnjičena za utaju poreza

Slika PU_V/vijesti/ilustracije/policajac03.jpg

Policijski službenici Policijske uprave varaždinske u suradnji sa Poreznom upravom i Državnim inspektoratom, dovršili su kriminalističko istraživanje nad 39-godišnjakinjom, zbog sumnje da je kao odgovorna osoba trgovačkog društva sa sjedištem u Varaždinu,

Foto: Ilustracija

Policijski službenici Policijske uprave varaždinske u suradnji sa Poreznom upravom i Državnim inspektoratom, dovršili su kriminalističko istraživanje nad 39-godišnjakinjom, zbog sumnje da je kao odgovorna osoba trgovačkog društva sa sjedištem u Varaždinu, od srpnja do prosinca 2010. godine, sa žiro računa trgovačkog društva, na ime materijalnih i putnih troškova, osobno i na ime drugih zaposlenika, podigla iznos od ukupno oko 457 160 kuna. Na taj je način oštetila Državni proračun Republike Hrvatske za iznos neplaćenog poreza na dohodak u iznosu od oko 318 600 kuna.

Također se sumnja da navedena u spomenutom vremenskom razdoblju nije isplatila plaće za obavljeni rad u trgovačkom društvu za ukupno 29 zaposlenika istog, čime je  pribavila protupravnu imovinsku korist trgovačkom društvu. Protiv nje je podnijeta kaznena prijava za kaznena djela Povrede prava na rad i drugih prava iz rada, te Utaju poreza i carine.



Stranica