U Dječjem vrtiću Gortanova u Varaždinu održano predavanje o sigurnosti djece u prometu

  • Slika \PU_V\vijesti\2026\DV Gortanova\IMG-0bcd719c8575b2933c799a8f7a6ac4e7-V.jpg
  • Slika
  • Slika
  • Slika
  • Slika
  • Slika
  • Slika
  • Slika
  • Slika
  • Slika
  • Slika

Ova aktivnost provedena je s ciljem stvaranja sigurnijeg prometnog okruženja i ranog usvajanja pozitivnih navika kod djece

FOTO: PU varaždinska

U ponedjeljak, 4. svibnja, u Dječjem vrtiću Varaždin - objekt Gortanova, policijski službenik Policijske postaje Varaždin Siniša Lah održao je predavanje o sigurnosti djece u prometu.

Cilj ove edukacije je podizanje svijesti djece o sigurnom sudjelovanju u prometu, s posebnim naglaskom na pravilno ponašanje u prometnim situacijama te važnost korištenja dječjih autosjedalica prilikom vožnje u motornim vozilima.

Djeci su, na njima primjeren i zanimljiv način, predstavljena osnovna pravila sigurnog sudjelovanja u prometu - kako se pravilno kretati nogostupom, kako i kada prelaziti cestu koristeći pješački prijelaz te zašto je zabranjeno zadržavanje na kolniku.

Također su upoznata s mogućim opasnostima od strane drugih sudionika u prometu te važnošću poštivanja prometnih znakova i svjetlosne signalizacije.

U sklopu aktivnosti djeca su upoznata i s policijskim zanimanjem. Kroz razgovor i neposredan kontakt s policijskim službenikom približena im je uloga policije u društvu, svakodnevni poslovi policijskih službenika te važnost njihova rada u očuvanju sigurnosti svih građana, a osobito djece.

Ova aktivnost provedena je kao dio programa prometne preventivne edukacije s ciljem stvaranja sigurnijeg prometnog okruženja i ranog usvajanja pozitivnih navika kod djece. 
 

Stranica