- Objavljeno: 28.06.2018.
Rezultati 24-satnog nadzora brzine
Policijski službenici Policijske uprave varaždinske proveli su od 27. lipnja od 6 sati do 28. lipnja do 6 sati, 24-satni nadzor brzine.
Foto: Ilustracija
Policijski službenici Policijske uprave varaždinske proveli su od 27. lipnja od 6 sati do 28. lipnja do 6 sati, 24-satni nadzor brzine. Tijekom provođenja nadzora, kontrolirano je ukupno 134 vozila, kojom prilikom je utvrđeno 102 prekršaja prekoračenja najveće dopuštene brzine kretanja vozila i 32 ostala prekršaja. Nadzorom je obuhvaćeno 60 različitih lokacija, od kojih je ukupno 13 bilo prema prijedlogu građana.
Najveća brzina izmjerena u naseljenom mjestu iznosi 112 km/h, a izmjerena je u mjestu Kaniža na području Policijske postaje Ivanec uređajem Fama Shot na dijelu DC 35 gdje je brzina prometnim propisom ograničena na 50 km/h. Vlasniku vozila policijski službenici dostaviti će se obavijest o počinjenom prekršaju sa zahtjevom dostavljanja podataka o vozaču.
Najveća brzina izmjerena izvan naselja iznosi 108 km/h, a izmjerena je u gradu Varaždinu, na dijelu državne ceste D-2, uređajem Gatso DRC gdje je brzina prometnim znakom ograničena na 70 km/h. Vlasniku vozila policijski službenici dostaviti će se obavijest o počinjenom prekršaju sa zahtjevom dostavljanja podataka o vozaču.
