Foto: PU varaždinska
Kada govorimo o kibernetičkom kriminalitetu i kriminalitetu putem društvenih mreža, govorimo o različitim vrstama prijevara poput: prijevare s računima, direktorske prijevare, investicijske prijevare, prijevare putem online kupnje, romantične prijevare, „phishing“ mrežne krađe identiteta, krađe identiteta SMS-om, lažnih stranica banaka, krađe identiteta pozivom, zlonamjernih programa za mobilne uređaje i slično.
Upravo informiranje i edukacija najučinkovitiji je način prevencije i sprječavanja kibernetičkog kriminaliteta.
Budućim vozačima i polaznicima autoškole AK Varaždin, je u utorak, 30. siječnja policijski službenik za prevenciju PU varaždinske, dao provjerene i točne informacije, savjete i preporuke kako prepoznati upozoravajuće znakove prijevare, koji su sve načini izvršenja i što možemo poduzeti da ne postanemo žrtva prijevare.
Navedeno predavanje održano je u sklopu preventivne kampanje naziva „Web heroj“, pod sloganom „Ulovi lika s weba koji tvoje eure vreba“, a iste će se provoditi i u narednom periodu kako bi se što većem broju građana približila važnost znanja o pojavnim oblicima i opasnostima kibernetičkog kriminala, kao i mjerama prevencije i zaštite.
Ako nešto nije istinito u stvarnom svijetu, nije ni u virtualnom. Ako primijetite bilo što sumnjivo, svakako to prijavite policiji.
Stranica